Demakijaż i oczyszczanie cz. 2
Czy wiesz, że…
…wiele problemów skórnych wiąże się z nieprawidłowym demakijażem i oczyszczaniem skóry?
Jeśli twojej skórze towarzyszy:
- nadmierna suchość
- podrażnienie
- zaczerwienienie
- zaskórniki
- trądzik
- rozszerzone pory
- utrata jędrności.
Przyjrzyj się swojej pielęgnacji, być może na jednym z etapów popełniasz błąd.
Demakijaż powinien być pierwszym krokiem w przypadku, gdy stosujemy makijaż lub krem z filtrem. Na tym etapie stosujemy kosmetyki, które rozpuszczą tłuste zanieczyszczenia tj.: mleczko, balsam do demakijażu, olejek do demakijażu, płyn micelarny czy płyn dwufazowy. Po demakijażu następuje oczyszczanie, w którym pozbywamy się resztek zanieczyszczeń i sebum. Na tym etapie stosujemy kosmetyki tj.: żel do mycia twarzy czy piankę. Rytuał ten zawsze kończymy tonizacją.
Dlaczego ten pierwszy etap pielęgnacji jest tak ważny i jakie mogą być skutki niewłaściwego mycia twarzy?
Nasza skóra codziennie narażona jest na różne zanieczyszczenia, tj.: kosmetyki do makijażu, kurz, cząsteczki smogu czy dymu papierosowego. W przypadku skóry tłustej i mieszanej należy jeszcze dodać nadmiar sebum. Czynniki te pozostawione na niewłaściwie oczyszczonej skórze sprzyjają rozwojowi niekorzystnych dla niej bakterii, mogą zapychać pory, zaburzać procesy regeneracji oraz blokować wchłanianie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.
Wskazówka!
Jeśli po umyciu twarzy czujesz pieczenie i uczucie ściągnięcia skóry to znak, że preparat myjący jest zbyt silny i może naruszać warstwę ochronną Twojej skóry.